Marmaris / Muğla
+90 537 450 43 48
info@marmaristuzevi.com

Sık Sorulan Sorular

Tuzdan Gelen Sağlık

Tamamen tuzlarla kaplı ortamdan oluşan tuz odası küçük bir terapi odası olarak da tanımlanabilir. Duvarları da tamamen tuzlarla kaplı olan bu odada tuz püskürtme işlemi de yapılır.

Odaya girdiğiniz anda kendinizi tuzun kollarına bırakıp dilediğiniz şekilde dinlenebilirsiniz. Tuz mağarasını andıran bu yerde sizi rahatlatacak ve dinlendirecek pek çok detay da yer alır. Özel alanlarda dilerseniz oturabilir, dilerseniz de uzanarak keyif yapabilirsiniz.

Tuz odası yapımı öncesinde koşulların uygun olduğu bir ortamın olması ilk şarttır. Ardından tuz kaplama işlemine geçilebilir. Mağaralardan alınan yüksek mineralli beyaz kristal doğal tuz, özel su bazlı bazı malzemeler ile duvar ve tavanlara uygulanır. Bu uygulama kimi zaman el işçiliğiyle kimi zamanda makinelerle gerçekleşir.

Duvarların ve tavanların özel olarak kaplanmasından sonra sıra zemine gelir. Himalaya tuzu adı verilen tuz ile tuğlalar kaplanır. Bu kaplama işleminden sonra odanın zemini, tavanı ve duvarları tamamen tuzla örtülü bir hal alır. Tuzlama işleminden sonra gelen dekorasyon ise tamamen zevke bırakılır. Hafif ışık veren led lambalar ortama loş bir hava verebilir, küçük dokunuşlar pozitifi enerji katabilir.

Yılda 5-10 seanstan oluşan 2 ya da 3 kür alınabilecek olan tuz terapisi seansları sağlıklı veya kronik hastalıkları olan insanlara göre planlanabilir. Seanslar yetişkinler için 30-45 dakika, çocuklar için 20-30 dakika düzenlenebilir. Bu terapiler sonrasında hem bağışıklık sisteminiz güçlenir hem de bulaşıcı hastalıklardan vücudunuzu korur ve kendinizi daha iyi hissetmeye başlarsınız.

Üst solunum yolunu kapsayan tüm hastalıklar tuz terapisi ile hafifletilebilir. Astım, alerji, Akut solunum yolu hastalıkları, burun tıkanıklığı, öksürük, hırıltı, soğuk algınlığı, grip ve sinüzit gibi rahatsızlıklar seanslarla iyileştirilebilir. Ancak her kişinin farklı yapısı olduğunu göz önüne alarak seanslara yaklaşmak ve bilinçli olmak gerekir.

Haloterapi çocuklar üzerinde son derece etkilidir. Doğal tedavinin çeşidine bağlı olarak beklenildiği gibi mükemmel sonuçlar alınmaktadır. Doktorlar ebeveynlere, çocuklarına ilaç uygulamadan önce bu doğal tedavi yöntemini tavsiye etmektedirler. Çocuklar bu tedavi yöntemi ile kemik çatlaması veya kırılması riskinden çok daha uzak olacaklardır. Bu alternatif tedavinin faydası % 75 ile % 85 oranında hesaplanmıştır.

Haloterapinin mağara ve tuz madeni kliniklerinden farkı, havadaki tuz yoğunluk miktarını değiştirebilmesi, dört farklı modla nem ve sıcaklık değerlerini kontrol edip, istenilen ayarda tutabilmesidir.

  •  
Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?

* Sağlığınız bizim için önemli.